لوگو دکتر سید مهدی جلالی
آمادگی های قبل از اسیلو معده

آنچه قبل از عمل اسلیو معده لازم است بدانید!!

همراه با کاهش وزن تغییر دهنده زندگی، اسلیو معده نیز یک تصمیم تغییر دهنده زندگی است. بنابراین، در اینجا چند نکته به موقع وجود دارد که به شما در درک بهتر و آماده شدن برای عمل چاقی خود کمک می‌کند.

آیا می‌خواهید برای اسلیو آماده شوید؟

اگر میخواهید اسلیو کنید و نیاز به مشاوره دارید با مشاورین ما در تماس باشید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

مراقبت های مهمی که نباید فراموش کنید

جراحی اسلیو معده روشی است که با برداشتن بخش قابل توجهی از معده باعث کاهش وزن سریع می شود. این عمل به بیماران مبتلا به چاقی، دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، آپنه خواب و سایر شرایط سلامتی مرتبط با بیش از حد کمک می کند. مانند تمام این جراحی‌ها، اگر این روش را در نظر می‌گیرید، مهم است که بدانید چه چیزی برای آماده‌سازی این درمان انجام می‌شود.

چند روز به بستری در بیمارستان نیاز است؟

جراحی اسلیو معده به طور کلی به عنوان یک روش لاپاراسکوپی انجام می شود. یک لوله و دوربین تخصصی (معروف به لاپاراسکوپ) برای دسترسی به معده استفاده می‌شود که آن را به یک روش کم تهاجمی‌تر تبدیل می‌کند.

به طور معمول، این کار در بخش جراحی در یک بیمارستان انجام می شود. قبل از این که بتوانید به خانه بروید، می توانید انتظار یک تا دو شب بهبودی را در بیمارستان داشته باشید.

جراحی اسلیو معده رایج ترین شکل جراحی کاهش وزن است که در ایالات متحده انجام می شود و در دهه گذشته به طور پیوسته محبوبیت خود را افزایش می دهد.

آمادگی های لازم قبل از جراحی اسلیو معده

رژیم غذایی خود را تغییر دهید.

هر چه زودتر بدن خود را برای زندگی با اسلیو معده آماده کنید، سریع تر سازگار می شوید. ابتدا دو هفته قبل از جراحی برای رژیم غذایی فقط مایعات آماده باشید.
مواد غذایی خود را تغییر دهید مدتی طول می کشد تا بتوانید دوباره مواد جامد بخورید، بنابراین سوپ و آبگوشت شفاف، شیر بدون چربی، ژله شفاف بدون شکر و بستنی را ذخیره کنید. قبل از جراحی، وعده های غذایی کاملاً غنی از پروتئین و مایع است.

در مصرف دارو ها دقت کنید

به مدت ۱ هفته قبل از جراحی از آسپرین، رقیق کننده های خون یا NSAIDs (ایبوپروفن، آلو، موترین…) استفاده نکنید. اگر نیاز خاصی به استفاده از این داروها وجود دارد، لطفاً آن ها را با پزشک تجویز کننده خود و دکتر فلتس در میان بگذارید. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، لطفاً این موضوع را با دکتر فلتس و پزشک تجویز کننده خود در میان بگذارید.

از استعمال دخاینات خودداری کنید

سیگار نکشیدن بهبودی شما را تسریع می کند و خطر عوارض بعد از عمل را کاهش می دهد. اما هشدار داده شود، اگر این کار را نکنید، ممکن است پزشک شما از عمل امتناع کند.

پوشیدن لباس مناسب

مطمئن شوید که لباس های راحت و گشاد دارید. بدن شما دردناک و حساس خواهد شد و همچنین وزن شما به سرعت کاهش می یابد، بنابراین برخی از لباس های موقت ممکن است به شما کمک کند.
کیف بیمارستان شما زمان جراحی و نقاهت شما به معنای یک شب اقامت در بیمارستان است، بنابراین کیف بسته بندی شده خود را با لباس های راحت آماده کنید.

فردی به عنوان همراه در کنارتان باشد

گروه پشتیبانی شما مطمئن شوید که خانواده و دوستان نزدیک شما درک می کنند که در طول فرآیند بهبودی به چه کمکی نیاز خواهید داشت.

با جراح خود صحبت کنید

از جراح خود دریابید که این جراحی دقیقاً شامل چه چیزی است و قرار است چه اتفاقی بیفتد. این به کاهش هرگونه اضطراب در مورد جراحی شما کمک می کند.

در ادامه نیز می توانید از طریق فرم زیر به صورت کاملا محرمانه با دکتر سید مهدی جلالی فوق تخصص متابولیک و جراح چاقی در تهران ارتباط برقرار کنید.

خلاصه
لطفاً توجه داشته باشید:

این نکات برای کسانی است که برای جراحی اسلیو معده آماده می شوند یا در حال بهبودی هستند. آن ها راهنمایی برای کمک هستند و قرار نیست هر توصیه ای را که پزشک به شما می دهد جایگزین کنند.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا