لوگو دکتر سید مهدی جلالی
بهترین جراح لاغری در تهران

بهترین جراح لاغری کیست؟

سوالات زیر به تعداد بالا در موتورهای جستجو سرچ می شوند

بهترین جراح لاغری ؟

بهترین جراح اسلیو ؟

بهترین جراح بای پس؟

بهترین جراح در ایران ؟

بهترین جراح چاقی در ایران و….

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم هیچ کس نمی تواند خود به تنهایی مدعی عنوان بهترین باشد پس آنچه با عنوان بهترین جراح بیان می شود بیشتر حاصل رضایتمندی و لطف بیمارانی است که تجربه جراحی را داشته‌اند. پس مهم ترین فاکتور رضایتمندی بیماران و بدست آوردن نتیجه مطلوب است و هرچقدر تعداد عمل‌ها بیشتر باشد چنانچه جراح از تبحر کافی برخوردار باشد این میزان رضایتمندی بالاتر می‌رود.

انتخاب بهترین جراح لاغری

نکاتی که باید در انتخاب جراح به آن توجه کنید موارد مهم زیر است:

۱- سابقه جراحی‌هایی که یک پزشک انجام داده است در نتیجه جراحی ها بسیار تاثیرگزار است.

۲- نکته بعدی نوع ویزیت اولیه و نگاه جراح به شما به عنوان یک فرد چاق است که باید با صبر و حوصله به تمامی سوالات پاسخ داده شود و شما بتوانید ارتباط دلگرم کننده ای با جراح خود بگیرید در جلسه ویزیت لازم است شما نسبت به معایب و مزایای جراحی چاقی کاملا اطلاعات مفید کسب نمایید. این ویزیت حتما باید توسط خود جراح انجام شود.

۳- بسیاری از جراحان می توانند جراحی چاقی انجام دهند اما بسیار مهم است که  جراحی که انتخاب می کنید علاوه بر دوره جراحی عمومی، چند سال دوره های تخصصی جراحی چاقی و باریاتریک را گذرانده باشد و طی این مدت تمام تکنیک‌های لاپاراسکوپی و هر چیزی که برای انجام یک عمل موفق لازم است را آموخته باشد.

بیشتر جراحان حاذق در این زمینه در بیمارستان‌های دولتی و طرف قرارداد با بیمه و نیز در بیمارستان‌های خصوصی عمل را انجام می‌دهند و صرفا وابسته به یک مکان به عنوان سهامدار نیستند.

نتایح بعد از عمل و نظرات بیماران را میتوانید از طریق شبکه های اجتماعی جراحان مشاهده کنید در این مرحله سعی کنید از طریق کامنت‌ها و بیمارانی که در مطب میبینید اطلاعات جمع آوری کنید .

دکتر سید مهدی جلالی علاوه بر اینکه عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و  جراحان بسیاری ایشان را به عنوان استاد عمل‌های چاقی می شناسند عضو انجمن جراحان چاقی جهان نیز هستند که بیش از ۲۰ سال است در زمینه انواع جراحی چاقی فعالیت دارند.

رضایتمندی مراجعین از جراحی‌های چاقی

قبل و بعد از جراحی برای ورزشکار عزیزمون

تصاویر قبل و بعد از جراحی‌های لاغری

قبل و بعد از عمل بای پس معده-دکتر سیدمهدی جلالی 1
قبل و بعد از عمل بای پس معده-دکتر سیدمهدی جلالی 2

تبحر پزشک در نتیجه حاصل از جراحی لاغری

بسیاری بر این عقیده اند که هنر دست جراح تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی دارد. در اینباره باید بگوییم که کاملا درست است. جراحی که به تمام جوانب یک جراحی بیندیشد، تبحر کافی در عمل جراحی داشته باشد می‌تواند نتایج فوق العاده ای را برای بیمار رقم بزند.

به علاوه فارغ از این توانایی ها مراقبتهایی که بعد از عمل توسط پزشک و همچنین خود بیمار صورت می گیرد بسیار مهم است. توصیه های کلیدی و مهمی که هر پزشکی به بیمار خود می کند باید با توجه به شرایط بدنی بیمار، میزان سنگین بودن عمل، احیانا بیمار ی‌هایی که از قبل دارد و شرایط بیمار بلافاصله پس از عمل باشد.

برخی ممکن است به داروهای بیهوشی حساس باشند یا از قبل داروهای دیگری مصرف کنند. حتما باید مصرف داروها یا بیماری های زمینه ای را به اطلاع پزشک برسانید و خود پزشک هم دارک شما را به دقت بررسی کند.

انواع داروهای مسکن و آرام بخش یا داروهای تقویتی که پس از عمل بیمار مصرف می‌کند حتما باید تحت نظر پزشک قرار بگیرد.

پاسخ به شایع ترین سوالات از جراح لاغری

افرادی که به دنبال جراحی‌های لاغری از انواع اسلیو معده و بای‌پس گرفته تا مینی بای پس و سایر جراحی‌ها هستند، سوالات شایعی دارند که در اینجا به برخی از رایج ترین آنها اشاره می‌کنیم:

چه زمانی بعد از جراحی لاغری می‌توان ورزش کرد؟

از آنجائیکه جراحی لاغری معمولا به روش لاپاراسکوپی و با کمترین میزان جراحت انجام می گیرد. اینگونه جراحی ها دوران نقاهت کوتاهی خواهد داشت ولی باید مراقب بود که از انجام ورزش‌ها و فعالیت های سنگین حداقل تا یک ماه پس از جراحی اجتناب کرد. پس از آن نیز با مراقبت کامل و با احتیاط بسیار زیاد از پیاده روی کوتاه مدت شروع کرده و ورزش‌های سنگین را به مرور آغاز کنید.

آیا جراحی لاغری برای افراد دیابتی انجام می گیرد؟

دیابت از جمله بیماری هایی است که ریسک عمل را بالا می‌برد بنابراین احتیاط بسیار زیادی باید در اینباره کرد. معمولا کسانی که دیابت نوع ۲ دارند باید به طور کامل بررسی شوند و در صورت کنترل قند خون و سایر شرایط بیمار برای آنها از انواع جراحی چاقی استفاده می‌شود.

آیا با وجود بیماری‌های قلبی امکان انجام جراحی لاغری با لاپاراسکوپی وجود دارد؟

بله اگر بیمار توسط متخصص قلب و عروق بررسی شده باشد و ایشان صلاحیت جراحی را برای بیمار تایید کند، جراحی لاغری انجام می‌گیرد.

از مزایای جراحی‌های لاغری همین مساله است که بیماری‌هایی مثل قند و فشار خون بالا، چربی و کلسترول خون بالا و مشکلات قلبی عروقی را برطرف می‌کند. از آنجائیکه بسیاری از بیماری ها با چاقی در بدن افزایش و بروز پیدا می‌کند بنابراین جراحی لاغری یک راه منطقی و علمی برای درمان سایر بیماری های ناشی از چاقی است.

آیا ریزش مو پس از جراحی لاغری طبیعی است؟

بله معمولا بسیاری از افراد به دلیل استرس هایی که قبل از عمل دارند و تغییرات وزنی زیادی که بعد از عمل پیدا می‌کنند دچار ریزش مو می‌شوند. اما جای نگرانی ندارد و پس از نهایتا ۳ تا ۶ ماه به حالت نرمال و طبیعی برمی‌گردد.

آیا بعد از جراحی لاغری نیازی به انجام جراحی پلاستیک است؟

معمولا افراد پس از جراحی‌های لاغری دچار پوست آویزان و افتاده و شل می‌شوند. بنابراین به دنبال راهی هستند که بتوانند این پوست اضافه را از بین ببرند. از طرفی خیلی از افراد هم چون ناحیه شکم زیر لباس است و دیده نمی‌شود برایشان اهمیت چندانی ندارد. معمولا جراحان سعی می‌کنند تا جائیکه بتوانند از افتادن و آویزان بودن این پوست جلوگیری کنند اما برای از بین بردن این پوست ها به طور کامل باید بعد از گذشت چندماه از جراحی اقدام به برداشتن پوست اضافه کرد.

در رابطه با هزینه‌ها و تحت پوشش بیمه بودن جراحی های لاغری این مطلب را بخوانید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا