لوگو دکتر سید مهدی جلالی
۲ دقیقه

مزایای جراحی ساسی بای پس

آنچه می خوانید...

ساسی بایپس  طی سال های متمادی از محبوب ترین روش ها برای درمان چاقی بوده است . حدود سال ۲۰۱۱ بود که این متد با سرعت خیره کننده ای در سراسر جهان مورد محبوبیت قرار گرفت و در سال ۲۰۱۵ میلادی به عنوان بهترین روش جراحی برای لاغر شدن و درمان چاقی، معرفی گردید.

جراحی ساسی بای پس مزایای بسیاری دارد. یکی از مهمترین مزیت های این جراحی عدم دچار شدن به کمبود ویتامین ها و مواد معدنی است که در سایر جراحی های لاغری ممکن است اتفاق بیافتد. از این رو بیماران پس از جراحی ساسی بای پس، نیاز به تعهد همیشگی برای مصرف مکمل های ویتامین و مواد معدنی نخواهند داشت.

یکی دیگر از مزایای جراحی ساسی بای پس درمان ۹۵ درصد از بیماران دیابت نوع دو می باشد. همچنین این جراحی می تواند عوارض ناشی از چاقی مفرط مانند فشار خون بالا و بیماری های استخوانی را به طور قابل توجهی درمان کند.

در هر شکل از مهم ترین مزایای روش عمل جراحی بای پس معده ، نسبت به دیگر روش ها می توان موارد زیر را اشاره داشت :

  • بعد از خوردن غذا و خوراکی ها مقدار زیادی از آن بعد از مدت کوتاهی مستقیما وارد بخش انتهای روده کوچک، روده بزرگ شده و دفع میشود. بنابراین کالری آن دریافت نمیشود و دیگر از چاقی خبری نیست.
  • به دلیل دستکاری نشدن بخش انتهایی معده و دوازدهه، جذب ویتامین ها و مواد معدنی به خوبی انجام میگیرد و شخص بیمار سوء تغذیه را تجربه نمی کند.
  • به راحتی باعث درمان دیابت و فشار خون بالا می شود. در واقع عمل جراحی ساسی بای پس علاوه بر این که یک عمل لاغری است، جزء عمل های متابولیک هم دسته بندی می شود.
  • کسانی که پیش از این عمل ناموفق اسلیو معده داشته اند، می توانند از عمل ساسی بای پس سود ببرند.
دکتر مهدی جلالی

دکتر مهدی جلالی

متخصص جراحی عمومی / فلوشیپ لاپاروسکوپی پیشرفته
– عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران
– عضو انجمن جراحان چاقی جهان
– فعالیت بیش از 20 سال در زمینه انواع جراحی چاقی