لوگو دکتر سید مهدی جلالی

چه کسانی می‌توانند اسلیو معده انجام دهند؟

در واقع امروزه افراد مختلفی را مشاهده می‌کنیم که دارای اضافه وزن هستند. چاق بودن و اضافه وزن در بعضی از این افراد دارای شدت خیلی زیادی است و اغلب تحت عنوان چاقی مفرط و شدید آن را می شناسند. بعضی از افراد به دلیل شرایطی که در زندگی خود دارند دچار درجه های متفاوتی از چاقی می شوند. همان طور که  می دانید زندگی در زمان حال حاضر خیلی ماشینی شده است و انسان ها برای انجام دادن خیلی از کار های روزانه خود تا جایی که امکان دارد از تکنولوژی و امکانات روز دنیا استفاده می کنند و خیلی کم مشاهده می شود که افراد کار های حرکتی و فیزیکی را خود شان انجام دهند و به همین دلیل این موضوع باعث می شود که متعادل بودن انرژی در بدن آن ها به هم بخورد و این افراد به سمت اضافه وزن و چاقی بروند.

اغلب افراد تازه زمانی به فکر کاهش وزن و درمان خود می افتند که به اضافه وزن و چاقی خیلی زیادی دچار شده  باشند و آن گاه روش های متفاوتی را برای رسیدن به وزن دلخواه خود مورد استفاده قرار می دهند که یکی از این روش ها عمل جراحی اسلیو معده هست، ما در ادامه این مقاله برای شما عزیزان خواهیم گفت که اسلیو معده چیست و برای چه کسانی مناسب است، بنابراین اگر می خواهید با اسلیو معده به طور کامل اشنا شوید با ما همراه باشید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای اسلیو معده هستند؟

فردی که می خواهد عمل اسلیو انجام بدهد باید شرایط لازم برای این عمل را داشته باشد. پزشکات افراد را باید از لحاظ مختلفی بررسی کرده و تشخیص دهند که آیا این عمل برای فرد مناسب است یا خیر. اسلیو معده یک نوع جراحی برای لاغر شدن است و فرد چاق را از شر اضافه وزن زیاد خلاص می‌کند در عمل‌های لاغری دو کار مهم و اصلی را به صورت عمل جراحی انجام می دهد. یا مسیر جذب شدن مواد غذایی را به مقدار خیلی زیادی کاهش میدهد که فرد هر چیزی را که میخورد جذب بدنش نشود و وزنش بالا نرود و یا این که معده فرد را کوچک می کند که فرد  نتواند زیاد غذا بخورد و زود سیر شود که این کم غذا خوردن موجب می شود که فرد دچار چاقی نشود. عمل اسلیو یکی از انواع عمل های لاغری است که به جهت درمان شدن چاقی و بیماری های مربوط به آن انجام می شود.

۱۰ مورد از کسانی که اسلیو برای آنها مناسب است

عمل جراحی اسلیو معده، از جمله عمل های پر کاربرد و پر طرفدار برای درمان چاقی و اضافه وزن است. ولی نکته ای که بیشتر افراد به آن بی توجه هستند این است که، این نوع راه درمان مناسب تمام افراد نیست به بیانی دیگر عمل لاغری و هر نوع روش درمانی برای لاغر شدن، به شرایط روحی و جسمی، رفتار و عادت های فرد، داشتن سابقه بیماری و دارویی و دیگر عامل های خاصی بستگی دارد و تجویز کردن آن فقط با تشخیص دادن پزشک جراح لاغری امکان پذیر است. در ادامه این مقاله شرایطی را که لازم است فرد برای انجام دادن این عمل داشته باشد برای تان خواه گفت:

 • فرد با وجود انجام دادن حداقل ۶ ماه تمرین های مدام و همیشگی ورزشی، رژیم غذایی سالم و اصولی تحت نظر پزشک تغذیه و مصرف کردن دارو های کاهش وزن تجویز شده به وسیله پزشک، قادر به کم کردن وزن نشده باشد.
 • شاخص توده بدنی فرد بیشتر از ۴۰ باشد و او از بیماری چاقی مفرط در عذاب به سرببرد.
 • فرد بیمار بیشتر از ۵ سال است که به چاقی مفرط گرفتار شده است و اضافه وزن آن بالای ۴۵ کیلو گرم باشد.
 • فرد به مشکل پر خوری دچار شده باشد و نتواند این بیماری را کنترل کند.
 • فرد دارو هایی را مصرف می کند که بیشتر از حالت عادی گرسنه می شود.
 • شاخص توده بدنی فرد بیمار ۳۵ تا ۴۰ است ولی به دلیل داشتن بیماری های زمینه ای مثل دیابت، فشار خون خیلی بالا، کلسترول و آپنه خواب در عذاب هستند.
 • سن فرد بیمار باید بین ۱۸ تا ۶۵ سال باشد.
 • فرد بیمار از لحاظ روانی و روحی، توانایی این را داشته باشد که در مدل و سبک زندگی و عادت های غذایی خود تغییرات و تحولاتی ایجاد کند.
 • فرد بیمار مشکل های روحی و روانی و عاطفی خاصی را نداشته باشد و از این لحاظ در سلامتی کامل به سر ببرد.
 • فرد بیمار به مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی هیچ گونه اعتیادی نداشته باشد.
 • فرد بیمار دارای بیماری قلبی و صرع نباشد.

بهترین گزینه برای اسلیو معده چه کسانی هستند؟

مزیت های اسلیو معده چیست؟

جراحی اسلیو معده به شکل لاپاراسکوپی است و عوارض آن از جراحی های  باز خیلی کمتر است و مدت زمانی که طول می کشد نسبت به عمل  بای پس معده کوتاه تر است.این روش با کاهش دادن اشتهای شما، لاغر شدن را برای تان اسان تر می کند.این روش در پیلور معده و بقیه مسیر گوارش تغییری انجام نمی‌‎دهد.

نام
شماره تماس
پیام
فرم‌ با موفقیت ثبت شد!
لطفا دوباره تلاش کنید

در نتیجه

برای اقدام به انجام عمل جراحی چاقی بهتر است عمل مورد نظر خود را انجام دهید و تحقیقات و مطالعات فراوانی در این مورد داشته باشید تا بهتر بشناسید و بدانید که کدام نوع عمل بیشتر مناسب اندام و شرایطی بدنی شما است. البته دکتر جراح چاقی و فوق تخصص متابولیسم نیز باید بر اساس پیشنهادات شما آزمایشات و بررسی‌های بالینی خود را انجام دهد تا بهترین گزینه برای درمان چاقی تان را برگزیند در نهایت به نتیجه مطلوب از اندام ایده آل خود برسید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا