لوگو دکتر سید مهدی جلالی
فتق شکم در محل جراحی

فتق در محل برش جراحی

فتق بعد از جراحی در محل برش، یکی از معضلات جراحی بشمار می‌رود که معمولا افراد را با معضلات و مشکلاتی روبرو می‌کند و ترمیم این فتق ها با عوارض و چالش هایی همراه است. فتق به تنهایی خود دارای عوارض بسیار زیادی برای افراد است اما اگر این مورد به طور همزمان با برش های جراحی به وجود آید، به یک مشکل بسیار بدتر تبدیل می‌شود.

چه عواملی در بروز فتق محل برش جراحی موثر است؟

برخی عوامل موثر در راستای انجام تکنیک های مختلف جراحی و یا عدم انجام صحیح جراحی و یا اگر بافت بیش از حد پاک شود و …. نیز به وجود می‌آید اما گاهی عواملی مربوط به خود فرد هستند، مانند بافت همبند و سرفه های مزمن که شکم را همیشه در فشار بالا نگه می‌دارد که در بروز فتق حین جراحی موثر هستند. اگر چند ماه اول بعد از جراحی را رعایت کنیم، این فرصت برای بروز فتق در محل برش جراحی بسیار کاهش می‌یابد.

فتق در محل جراحی

بیشتر بخوانید: پارگی و فتق شکم

درمان علامت های فتق در محل برش جراحی

درمان علامت های فتق در محل برش جراحی معمولاً شامل چند مرحله است. این مراحل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • استراحت: برای دوره اولیه پس از جراحی، فرد نیاز به استراحت دارد تا بازگردد. این شامل استفاده از بستر و اجتناب از فعالیت‌های سنگین می‌شود.
  • استفاده از داروها: پزشک ممکن است داروهای ضد التهاب و مسکن تجویز کند تا درد را کاهش دهد و التهاب را کنترل کند.
  • فیزیوتراپی: در مراحل بعدی، فیزیوتراپی ممکن است به منظور تقویت عضلات و بهبود عملکرد محل جراحی توصیه شود.
  • پیگیری مراقبت‌های پزشکی: فرد باید به پیگیری مراقبت‌های پزشکی مراجعه کند تا از پیشرفت و بهبود وضعیت خود مطمئن شود و هر گونه مشکلی را به پزشک خود گزارش دهد.
مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *