لوگو دکتر سید مهدی جلالی
مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی بعد از انجام این جراحی دارای اهمیت بسیاری است که باید قبل از انجام این تکنیک بشناسید. برای شناسایی نکات مراقبتی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی و رعایت هر یک از این موارد تا انتهای این مطلب را مطالعه نمایید.

نکات مراقبتی بعد از ابدومینوپلاستی

همانطور که دانستید نکات مراقبتی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید حتما رعایت شود اما متاسفانه برخی پزشکان به هیچ یک از این موارد اشاره نداشته و زیباجو متوجه اهمیت این نکات نمی‌شود. دکتر مهدی جلالی تمامی این نکات را به مراجعه کنندگان بازگو کرده تا برای انجام هر یک از آن ها آماده باشید. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم داشت:

مراقبت های بعد ابدومینوپلاستی
 • دو الی سه هفته بعد از انجام جراحی زیبایی شکم نباید از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید زیرا ممکن است موجب خونریزی شود و یا به دلیل رقیق بودن خون، میزان کبودی ها بیشتر شود.
 • به طور کلی از یک زمان به بعد پزشک اجازه استفاده از کمپرس سرد برای جای جراحی می‌دهد که کبودی و التهاب کاهش یابد. همچنین سرمای نسبی میزان درد را کاهش می‌دهد.
 • به طور کلی جراح برای فرد کاندید عمل تعدادی دارو در دسته های مختلف درمانی تجویز می‌کند که بهتر است طبق دستور پزشک مصرف شوند و زودتر از موعد آن ها را قطع نکنید. آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت و مسکن یا ضد التهاب و موارد دارویی این چنینی در صورت تجویز باید به موقع استفاده شود.
 • التهاب و تورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی حدود پنج روز اولیه بسیار شدید است اما به مرور زمان رو به بهبود پیشرفت می‌کند که البته به عوامل متعددی مانند سن و سلامتی عمومی بدن شما بستگی دارد. اگر این التهابات بیشتر از قبل شد، حتما در این مورد با پزشک خود صحبت کنید.
 • تمامی افراد باید استراحت کافی بعد از عمل داشته باشند تا عوارض جانبی برایشان به وجود نیاید و دوره نقاهت را راحت تر سپری کنند. دوره استراحت برای تمامی افراد دارای اهمیت است و شما باید از قبل عمل خود برای اخذ مرخصی گذراندن دوره نقاهت خود اقدام کنید.
 • توجه داشته باشید که حتما رژیم غذایی خوب و مناسبی را پیش بگیرید که بیماری یبوست برایتان ایجاد نشود و همچنین ویتامین های معدنی لازم به بدن شما برسد.
 • برای افرادی که ابدومینوپلاستی انجام داده اند، بعد از عمل از درن استفاده می‌کنند که شما باید در مراقبت از این وسیله نهایت دقت را به خرج دهید.
 • دوش گرفتن و استحمام بعد از جراحی ابدومینوپلاستی نیز خود نیازمند مراقبت های فراوان است. در دوران استحمام های اولیه نباید اصلا از آب داغ استفاده کرد و محیط حمام نباید دارای بخا زیاد باشد. جای زخم ها را بعد از دوش گرفتن به خوبی خشک کنید.
 • رانندگی بعد از ابدومینوپلاستی نباید در روز های اولیه انجام شود و شما باید حتما برای انجام این عمل یک همراه با خود داشته باشید. برای رانندگی بعد از ابدومینوپلاستی حدود دو هفته صبر کنید.
 • تمامی جای بخیه های شما نباید مقابل نور خورشید قرار بگیرد و در این دوران مراقب باشید که برای آفتاب گرفتن مراجعه نکنید و از سولار در این دوران خودداری کنید.
 • برای برقراری رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی باید صبور باشید تا جای بخیه ها برطرف شود و تا حدودی بهبودی انجام شود. زودتر از سه الی چهار هفته بعد از ابدومینوپلاستی نباید به این مسئله بپردازید.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی چه اهمیتی دارد؟

قطعا افرادی که برای تناسب اندام و زیبایی به این نوع جراحی های زیبایی شکم روی می‌آورند، نتایج برایشان اهمیت فراوان دارد. برای اخذ نتیجه مناسب و مورد نظر باید به مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی اهمیت دهید. در صورت عدم رعایت این موارد مهم ذکر شده و مابقی موارد که پزشک به شما بیان می‌کند، دوران نقاهت سخت تری داشته و ممکن است که این دوران طولانی تر شود.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *