لوگو دکتر سید مهدی جلالی
هدف مشاوره-تغذیه

کمک به شما برای انتخاب های سالم

مشکلات عمده پزشکان امروزی به طور فزاینده ای نتیجه شرایط حاد و مزمن مرتبط با تغذیه نامناسب است. بخش بزرگی از بیماری های قلبی و سرطان را می توان به عادات غذایی ناسالم و چاقی نسبت داد. مشاوره تغذیه می تواند از شرایط مرتبط با تغذیه مانند نیاز به مدیریت وزن پیشگیری کند. مشاوره تغذیه همچنین می تواند برای رفع نیازهای درمانی بیماران با تشخیص بیماری های خاص طراحی شود، می تواند به کاهش عوارض جانبی کمک کند و سلامت عمومی را بهبود بخشد.

شناخت بیشتر از مشاوره تغدیه

مشاوره تغذیه فرآیندی مداوم است که در آن یک متخصص تغذیه ثبت شده با یک فرد کار می کند تا میزان مصرف معمول رژیم غذایی او را ارزیابی کند و مناطقی را که نیاز به تغییر دارد شناسایی کند. مشاور تغذیه اطلاعات، مواد آموزشی، پشتیبانی و مراقبت های بعدی را برای کمک به فرد در ایجاد و حفظ تغییرات غذایی مورد نیاز ارائه می دهد.
این فرآیند معمولاً با مصاحبه آغاز می شود، که مبنایی را برای شناسایی رفتارهایی که نیاز به تغییر دارند فراهم می کند. گاهی اوقات یک فرد از قبل ایده خوبی از تغییرات رژیم غذایی مورد نیاز دارد، اما ممکن است برای ایجاد تغییرات نیاز به کمک داشته باشد. در مواقع دیگر مشاور می تواند به افراد در مورد تأثیرات انتخاب های مختلف رژیم غذایی بر سلامتی آموزش دهد. مشاور و مشتری با هم همکاری می کنند تا مناطقی را که نیاز به تغییر است شناسایی کنند، تغییرات را اولویت بندی کنند و مشکل را در مورد نحوه ایجاد تغییرات حل کنند. ایجاد تغییرات در رژیم غذایی یک فرآیند تدریجی است. موقعیت و پیشینه هر فردی باید به دقت در نظر گرفته شود. هنگامی که تغییرات مورد نیاز شناسایی شد، شناسایی موانع بالقوه برای تغییر، تعیین اهداف واقع بینانه، یافتن پشتیبانی و تعیین پیگیری مورد نیاز برای حفظ تغییرات یا تعیین اهداف جدید مهم است.

هدف از مشاوره تغذیه

هدف از مشاوره تغذیه کمک به فرد در ایجاد و حفظ تغییرات غذایی است. برای یک فرد مبتلا به اختلال روانی، ممکن است به تغییر رژیم غذایی برای ترویج تغذیه سالم، اتخاذ یک رژیم درمانی یا اجتناب از تداخلات مواد مغذی و دارویی نیاز باشد. مشاوره تغذیه بخشی جدایی ناپذیر از درمان افراد مبتلا به اختلالات خوردن یا وابستگی های شیمیایی است. افرادی که از داروهای خاصی مانند مهارکننده‌های مونوآمین اکسیداز استفاده می‌کنند، که برای درمان افسردگی و اختلالات اضطرابی استفاده می‌شوند، باید از یک رژیم غذایی تحت کنترل تیرامین پیروی کنند تا از تداخل رژیم غذایی با داروهای خود جلوگیری کنند. بسیاری از داروهای مورد استفاده برای درمان اختلالات روانی می توانند باعث افزایش یا کاهش وزن شوند، بنابراین افرادی که از این داروها استفاده می کنند ممکن است از مشاوره تغذیه نیز بهره مند شوند.

مشاور تغذیه و فرد با هم برای ارزیابی الگوهای غذایی فعلی و شناسایی مناطقی که نیاز به تغییر است، کار می کنند. متخصصان تغذیه ثبت نام شده استانداردهای تحصیلی و تجربه خاصی را رعایت کرده اند و صلاحیت ارائه مشاوره تغذیه را دارند، اما پرستاران، پزشکان و مربیان بهداشت نیز مشاوره تغذیه ارائه می دهند.

چه کسانی می توانند از مشاوره تغذیه بهره مند شوند؟

هر کسی می تواند از بحث در مورد رژیم غذایی خود با پزشک خود بهره مند شود. موارد زیر تنها چند مورد از شرایطی است که می تواند به طور خاص از مداخلات غذایی سود ببرد:

  • بیماری قلبی
  • فشار خون بالا
  • کلسترول بالا
  • آلرژی
  • دیابت و شرایط پیش از دیابت
  • سندرم روده تحریک پذیر (IBS)
  • بیماری سلیاک
  • چاقی یا اضافه وزن
  • بارداری

چگونه مشاوره تغذیه می تواند کمک کند؟

مشاوره تغذیه شما در مورد اهداف رژیم غذایی، اهداف، و دلایل تمایل به ایجاد تغییر سوال خواهد کرد. علاوه بر بررسی تاریخچه پزشکی و داروها و مکمل‌های فعلی، ممکن است در مورد سبک زندگی شما نیز بپرسند تا از استرس فعلی، الگوهای خواب و سطح فعالیت بدنی شما مطلع شوند.

برای آماده شدن برای بازدیدتان، می‌تواند برای شما مفید باشد که همه چیزهایی را که در ۲۴ ساعت قبل از قرار خورده‌اید یادداشت کنید (یا بهتر است بگوییم، یک دفتر خاطرات غذایی شامل وعده‌ها و میان‌وعده‌های دو تا سه روزه). با این راهنمایی، مشاوره شما می تواند شروع به بحث در مورد ترجیحات غذایی و عادات آشپزی شما کند و نقاط مشکل را شناسایی کند، مانند حذف صبحانه یا میان وعده آخر شب.

اگر مشاوره شما فکر می‌کند که از راهنمایی‌های تغذیه پیشرفته بهره می‌برید، می‌تواند شما را با یک متخصص تغذیه به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند.

مزایا مراجعه به مشاوره تغذیه

در اینجا خلاصه ای از این است که چگونه مشاوره تغذیه می تواند برای شما مفید باشد.

مزیت شماره ۱ – مدیریت بهتر شرایط مزمن
شرایط مختلفی می توانند از مشاوره تغذیه سود ببرند، از جمله دیابت نوع ۲، کلسترول بالا و مقاومت به انسولین. غذاهایی که می خورید بر سلامتی شما تأثیر می گذارند، بنابراین یادگیری نحوه انتخاب غذاهای مغذی می تواند به شما کمک کند کنترل بهتری داشته باشید و در برخی موارد می تواند این شرایط را کاملاً معکوس کند.

مزیت شماره ۲ – کاهش وزن
مشاوره تغذیه برای مشتریانی که بدون موفقیت تلاش کرده اند به تنهایی وزن خود را کاهش دهند، مفید است. با راهنمایی یک مشاور تغذیه، ایده روشنی از واکنش بدنتان به غذاهایی که می‌خورید و نحوه ایجاد یک برنامه غذایی که سلامتی و کاهش وزن را افزایش می‌دهد، خواهید داشت.

یک مشاور تغذیه با دقت عادات غذایی شما را ارزیابی می کند تا برنامه ای را تهیه کند که به شما کمک می کند تغییرات مثبت و پایدار ایجاد کنید و به کاهش وزن ثابت برسید. مشتریانی که انتخاب می‌کنند از مشاوره تغذیه استفاده کنند، در مقایسه با کسانی که به مشاور تغذیه مراجعه نمی‌کنند، وزن بیشتری از دست می‌دهند و تمایل دارند آن را در درازمدت حفظ کنند.

فایده شماره ۳ – عادات سالم ماندگار
مشتریانی که با یک مشاور تغذیه همکاری می کنند، به احتمال زیاد ابزارهایی را به دست می آورند و عادت هایی را یاد می گیرند که برای مدت طولانی دوام می آورند. هنگامی که در مورد تغذیه مناسب و نحوه اعمال آن در برنامه سلامت روزانه خود یاد گرفتید، دانش لازم برای انتخاب بهتر را خواهید داشت.

در حالی که تغییرات شدید رژیم غذایی می تواند منجر به موفقیت کوتاه مدت شود، بعید است که منجر به تغییر پایدار شود. اما مشاوران تغذیه توصیه های تخصصی خود را برای تغییرات معقول و مثبتی ارائه می‌دهند که تفاوت واقعی در زندگی و سلامت شما ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: عمل اسلیو معده چیست و چگونه انجام می‌شود؟

مزیت شماره ۴ – بهبود سلامت کلی
مشاوران تغذیه بر شما به عنوان یک فرد کامل تمرکز می کنند. اهداف عمیق تر از از دست دادن پوند است. هدف از تغذیه خوب بهبود سلامت و تندرستی کلی شماست. با کمک یک مشاور تغذیه می توانید از تغذیه برای افزایش انرژی، بهبود کیفیت خواب، تقویت سیستم ایمنی بدن، تقویت خلق و خو، افزایش تمرکز و کاهش علائم بیماری استفاده کنید.

مزیت شماره ۵ – تناسب اندام بهتر
آنچه می خورید بر بسیاری از جنبه های سلامتی از جمله تناسب اندام تاثیر می گذارد. مشاور تغذیه می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه غذایی مغذی برای افزایش توده عضلانی، ایجاد استقامت، بهبود قدرت و افزایش تناسب اندام خود تنظیم کنید. با دانستن اینکه بدن شما دقیقا به چه چیزی برای رسیدن به اهداف تناسب اندام نیاز دارد، می توانید از آزمون و خطای ناامیدکننده آزمایش اجزا و مکمل های غذایی مختلف صرف نظر کنید. مشاوران تغذیه همچنین می توانند برنامه های تناسب اندام خاصی را برای کمک به اهداف شما توصیه کنند.

مشاوره تغذیه آنلاین

ویزیت های آنلاین دکتر سید مهدی جلالی راهی آسان برای بهره‌گیری از تجربه حرفه‌ای وی است- در این بازه زمانی مشاوره آنلاین می توانید بیاموزید که چگونه از طریق تغذیه زندگی کاملتر و سالم تری داشته باشید.

هزینه مشاوره تغذیه

هزینه برقراری ارتباط با مشاوره تغذیه بسته به زمان صرف شده با متخصص تغذیه متفاوت است. متخصص تغذیه می تواند اطلاعات دقیق تری در مورد هزینه مشاوره به شما بدهد. به طور کلی، بازدیدها ۶۰ دقیقه طول می کشد. برای مؤثرتر بودن، حداقل سه بار ویزیت با متخصص تغذیه توصیه می شود. پوشش بیمه ای برای درمان تغذیه پزشکی بستگی به شرکت بیمه دارد. ما به شرکت بیمه شما صورتحساب می دهیم و توصیه می کنیم قبل از موعد تماس بگیرید و در مورد پوشش خود بپرسید.

نام و نام خانوادگی
ایمیل
شماره تلفن:
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

نتیجه گیری

مشاوره تغذیه یک رویکرد درمانی برای کمک به مراجعان برای داشتن یک سبک زندگی کلی سالم است. افراد در هر سنی می توانند از مشاوره تغذیه بهره مند شوند. مشاوره تغذیه شامل ارزیابی نیازهای مختلف سلامتی در رابطه با رژیم غذایی و ورزش است. مشاوران تغذیه ما به بیماران کمک می کنند تا اهداف سلامتی قابل دستیابی را تعیین کرده و به آن ها برسند. بنابراین چه به دنبال کاهش وزن یا کنترل بهتر دیابت خود باشید، مشاوران ما می توانند به شما در رسیدن به این هدف کمک کنند.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *