لوگو دکتر سید مهدی جلالی
مینی ابدو

مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی (Mini Abdominoplasty)، یک روش جراحی که برای بهبود شکل و ظاهر ناحیه شکم است. این روش جراحی برای افرادی که نیاز به تغییرات کمی در ناحیه شکم خود دارند و نیازی به ابدو کامل ندارند، مناسب است. در مینی ابدومینوپلاستی، جراح به از بین بردن چربی اضافی و پوست آویزان شده ناحیه شکم در بخش پایینی شکم می‌پردازد. این جراحی شامل برش کوچکی است که در ناحیه پایین شکم ایجاد می‌شود و جای آن ها معمولا بعد از گذشت مدت زمان از بین می‌رود.

نحوه جراحی مینی ابدومینوپلاستی

با ایجاد برش تقریبا با اندازه کوتاه، پوست آویزان شده و چربی اضافی در ناحیه شکم برداشته می‌شوند و در صورت لزوم، عضلات شکم نیز تقویت می‌شوند. پس از اینکه پوست و چربی اضافی از ناحیه مورد نظر برداشته شوند، باقی مانده پوست را کشیده و محکم سازی می‌کنند و در نهایت، این ناحیه را بخیه می‌زنند تا جای برش ها به مرور زمان ترمیم گردد. بعد از جراحی درن در بدن باقی مانده که خونابه های اضافی را خارج کند و سپس در مراجعه بعدی به مطب پزشک، این ابزار از بدن خارج می‌گردد. پانسمان بخیه ها دارای اهمیت بسیار است که باید هر روز عوض شود.

مینی ابدومینوپلاستی

آیا مینی ابدومینوپلاستی برای همه افراد مناسب است؟

مینی ابدومینوپلاستی برای همه افراد مناسب نیست و ممکن است برخی افراد نیاز به روش‌های جراحی دیگر داشته باشند. مینی ابدومینوپلاستی بیشتر برای افرادی سازگاری دارد که:

  • دارای کمی چربی اضافی و پوست در زیر شکم هستند، به عنوان مثال پس از بارداری یا افزایش و کاهش وزن شدید و ناگهانی
  • نیازی به ابدومینوپلاستی کامل ندارند و خواستار تغییرات کمی در ناحیه شکم خود هستند.
  • برخی افراد دوران نقاهت کوتاه تر و سریعتر را ترجیح می‌دهند. در مینی ابدومینوپلاستی معمولاً سرعت بازگشت به فعالیت‌های روزمره بسیار سریع تر از ابدومینوپلاستی کامل خواهد بود.

مینی ابدومینوپلاستی برای افرادی که تمایل دارند وزن کم کنند مناسب است؟

مینی ابدومینوپلاستی اصولاً برای بهبود شکل و ظاهر ناحیه شکم استفاده می‌شود و بیشتر بر روی پوست و چربی اضافی در ناحیه پایین شکم تمرکز دارد. بنابراین، اگر تمایل دارید وزن خود را کم کنید، این روش جراحی تنها برای شما مناسب نیست و باید به روش‌های دیگر نظیر لیپوماتیک یا جراحی چاقی و …. جهت تغییرات وزن متمرکز شوید.

مزایای مینی ابدومینوپلاستی چیست؟

مینی ابدومینوپلاستی دارای کاربرد و مزایایی است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم داشت. به دلیل برش کوچک و تغییرات کمتر در عضلات زیر شکم، بازگشت به فعالیت‌های روزانه و کارهای عادی معمولاً سریع‌تر اتفاق می‌افتد. این روش برای اشخاصی مناسب است که به دنبال بهبود ظاهر ناحیه شکم خود هستند. این روش جراحی معمولاً برای افرادی مناسب است که تغییرات کمی در ناحیه شکم خود نیاز دارند و به دنبال این عمل، دوره نقاهت طولانی را نمی‌پسندند.

چه مراقبت‌هایی بعد از مینی ابدومینوپلاستی لازم است؟

مراقبت‌های پس از مینی ابدومینوپلاستی بسیار مهم هستند تا فرآیند بهبود و بازیابی به درستی انجام شود. در زیر مراقبت‌هایی که معمولاً پس از این جراحی توصیه می‌شود را می‌توانید مشاهده کنید:

  • پرهیز از فعالیت‌های سنگین
  • استفاده از پانسمان تمیز
  • مراقبت از زخم جراحی
  • استفاده از گن طبی مخصوص
  • رعایت رژیم غذایی و محدودیت ها
  • رعایت دستورات پزشک جهت مصرف داروها

هزینه مینی ابدومینوپلاستی سال ۱۴۰۳

هزینه مینی ابدومینوپلاستی در واقع به عوامل مختلفی از جمله مکان جغرافیایی، تخصص و شهرت جراح، محل کلینیک یا بیمارستان، میزان تغییرات مورد نیاز و سایر هزینه‌های مرتبط بستگی دارد. به طور کلی، هزینه مینی ابدومینوپلاستی  در محدوده‌های مختلف قرار دارد. این هزینه در محدوده بالای ده میلیون تومان قرار دارد.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *