لوگو دکتر سید مهدی جلالی
همه چیز در مورد انجام ورزش بعد از اسلیو معده

ورزش بعد از اسلیو معده 🏃🏻‍♀️

انجام ورزش بعد از اسلیو معده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که در کاهش وزن و از همه مهم تر پایداری آن تاثیر بسزایی دارد. شاید در زمان مراجعه با پزشک بپرسید که بعد از اسلیو معده امکان انجام چه نوع ورزش هایی را داریم؟ اگر می خواهید تا جواب این سوال را بدانید تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

ورزش بعد از اسلیو معده

اهمیت انجام ورزش بعد از اسلیو معده

از جمله مهم ترین اهداف انجام ورزش بعد از انجام جراحی اسلیو معده می توان به بهبودی هر چه سریع تر بعد از عمل و از همه مهم تر کاهش عوارض و بیماری های مرتبط بعد از عمل اشاره کرد. دقت داشته باشید که از انجام ورزش، آن هم به شکل کاملا درست بعد از عمل در بهبود عملکرد قلبی و عروقی، افزایش سلامت جسمانی، و روانی و از همه مهم تر کاهش استرس نفش موثری دارد.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که انجام ورزش و فعالیت بدنی با توجه به شرایط هر فرد انتخاب می شود تا بیمار بعد از گذشت مدتی با مشکل یا عارضه خاصی روبرو نشود.

با توجه به تمامی موارد گفته شده دقت داشته باشید که به منظور بهبودی و حفظ سلامت بدن انجام ورزش آن هم به شیوه کاملا درست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

زمانبندی ورزش بعد از اسلیو معده

در این بخش از مقاله  شما را با مدت زمان انجام ورزش و بسیاری از موارد مرتبط با آن آشنا خواهیم کرد. دقت داشته باشید که باتوجه به شرایط هر فردی انجام فعالیت های ورزشی کاملا متفاوت خواهد بود؛ به عنوان برای بعضی از افراد انجام هر گونه ورزش یا فعالیت بدنی ممنوع بوده ولی در بعضی از افراد مجاز است.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که برای انجام ورزش لازم است تا حتما محدودیت هایی را در نظر بگیرید که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به هیچ عنوان ورزش هایی که باعث ایجاد فشار در ناحیه شکم می شود را انجام ندهید.
  • ورزش هایی مثل دویدن را انجام ندهید.
  • انجام برخی از ورزش ها منجر به افزایش ضربان قلب و فشار خون می شوند پس از انجام این نوع فعالیت بدنی نیز باید خودداری کرد.

با توجه به تمامی موارد ذکر شده بهتر است حتما با پزشک خود در مورد این موضوع صحبت نمایید چرا که بعضی از افراد با توجه به شرایطی که دارند ممکن است بعد از گذشت ۶ الی ۸ هفته قادر به انجام ورزش باشند البته این موضوع بستگی به شرایط بیمار دارد.

تاثیر انجام ورزش بعد از اسلیو معده

از مهم ترین تاثیراتی که انجام ورزش بعد از اسلیو معده به همراه خواهد داشت شامل بهبود عملکرد قلبی و عروقی، کاهش وزن، بهبود عملکرد مفاصل، بهبود روحیه فرد، کاهش استرس و اضطراب می باشد.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده انجام ورزش در کاهش علائم مرتبط با چاقی نیز بسیار موثر است.

نکته: انجام ورزش و فعالیت بدنی تاثیرات بسیار مثبتی را برروی نتیجه جراحی خواهد داشت ولی حتما باید این ورزش ها توسط پزشک انتخاب شود تا بعد از عمل خود دچار هیچ مشکلی نشوید.

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از اسلیو معده

مهم ترین نکات در خصوص ورزش بعد از اسلیو معده

از جمله مهم ترین نکاتی که در خصوص انجام ورزش بعد از اسلیو معده باید رعایت شود عبارتند از:

  • دقت داشته باشید که به هیچ عنوان ورزش یا فعالیت بدنی سنگین انجام ندهید چرا که ممکن است همراه با عوارض و خطراتی باشد.
  • به دمای بدن خود حتما دقت داشته باشید یعنی قبل از ورزش حتما آن را اندازه گیری نمایید، اگر بعد از اندازه گیری دمای بدن بیش از ۳۷ درجه باشد لازم است تا ورزش خود را به تعویق بیاندازید.
  • قبل از ورزش خود حتما مواد مغذی و مکمل های غذایی مصرف نمایید.
  • قبل از بهبودی کامل دقت داشته باشید که به هیچ عنوان ورزش های سنگین بدنی یا ورزش های شدید را انجام ندهید و حتما در صورت بروز هر گونه مشکلی حتما به پزشک خود این موضوع را گزارش دهید.

در حالت کلی تمامی موارد ذکر شده توسط بهترین جراح لاغری در جلسه مشاوره، به شما توضیح داده می شود.

سوالات متداول

آیا مصرف آب در طول ورزش مجاز است؟

بله – این موضوع در حالت کلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ولی در خصوص افرادی که این عمل را انجام داده اند باید اشاره کنیم که حتما مواد مغذی و مکمل های غذایی را مصرف نمایید.

آیا شنا کردن بعد از عمل اسلیو معده مجاز است؟

در صورتی که هنوز بهبودی کامل بعد از عمل حاصل نشده است به هیچ عنوان شنا نکنید.

آیا ورزشی مثل بدنسازی بعد از عمل اسلیو معده مجاز است؟

انجام فعالیت یا ورزش های سنیگن بدنی تا قبل از بهبودی کامل به هیچ عنوان توصیه نمی شود پس حتما قبل از اقدام به انجام هر کاری با پزشک خود مشورت نمایید.

کلام آخر

در انتهای این مقاله باید اشاره کنیم که ورزش بعد از اسلیو معده در سرعت بخشیدن به روند بهبودی و کاهش عوارض و خطرات بعد از عمل می تواند بسیار موثر باشد. پس با توجه به تمامی مزایای که انجام این کار می تواند به همراه داشته باشید بهتر است قبل از اقدام به انجام هر کاری با پزشک خود در مورد نحوه انجام این فعالیت ها و میزان شدت آن صحبت نمایید تا با مشکل خاصی بعد از عمل خود روبرو نشوید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *