لوگو دکتر سید مهدی جلالی
بوی بد دهان بعد از اسلیو معده

علت بوی بد دهان بعد از اسلیو معده

علت بوی بد دهان بعد از اسلیو معده چیست؟ این پرسشی است که ممکن است ذهن شما را نیز همچون برخی دیگر از کاربران به خود مشغول کرده باشد. اسلیو معده با ساختار خاصی که دارد تأثیرات قابل‌توجهی در کاهش وزن دارد. این عمل جراحی در گذشته بخشی از عمل بای‌پس بوده؛ اما در حال حاضر نوعی جراحی مستقل به شمار می‌رود. دلایل مختلفی می‌تواند موجب ایجاد بوی بد دهان پس از این عمل شود.
تشخیص علت بوی بد دهان پس از عمل اسلیو این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا در مدت‌زمان کوتاهی بهبود یابید. گاهی ممکن است به دلیل ایجاد عفونت با چنین شرایطی مواجه شوید؛ اما در بیشتر مواقع چربی‌سوزی بالا و کاهش میزان آب بدن می‌تواند علت این امر باشد. در چنین شرایطی توصیه داریم افرادی که عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده‌اند طی روز ۱.۵ لیتر آب مصرف کنند تا بدن آن‌ها هیدراته شود. در ادامه با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر صحبت کنیم.

چه عوارضی بعد از اسلیو برای فرد روی می‌دهد؟

پیش از بررسی علت بوی بددهان بعد از اسلیو معده لازم است به بررسی کوتاهی این عمل جراحی بپردازیم. همان گونه که می‌دانید این روزها افراد بسیار زیادی از چاقی رنج می‌برند. همین امر موجب شده تا از آن به‌عنوان یک معضل بزرگ در سراسر دنیا یاد شود. ممکن است تصور کنید که افزایش سن زمینه‌های ابتلا به چاقی را فراهم می‌سازد؛ درحالی‌که چنین باوری درست نیست.
بر اساس آمارهای به‌دست‌آمده بیشترین ابتلا به چاقی در افراد نوجوان و جوان دیده می‌شود و این امر نشان از عدم ارتباط چاقی با سن دارد. عمل اسلیو معده با قابلیت‌های بی‌شمار خود طی سال‌های گذشته به محبوبیت بسیار زیادی دست‌یافته است. در حال حاضر افراد زیادی متقاضی انجام این عمل جراحی هستند؛ چرا که گزینه خوبی برای کاهش وزن و خلاص‌شدن از چاقی است. در این روش به طور چشمگیری می‌توان وزن کم کرد و اما نباید به‌سادگی از کنار عوارض اسلیو معده عبور نمود.
طی این جراحی بخشی از معده جدا شده و برداشته می‌شود. طبیعی است که با جداسازی بخشی از معده همچون قبل توانایی خوردن غذا نخواهید داشت. چنین معده‌ای ظرفیت دریافت غذا و تنقلات فراوان را نخواهد داشت و ادامه‌دادن چنین روندی موجب کاهش وزن و لاغری شما می‌شود. نتایجی که می‌توانید از این روش دریافت کنید سریع‌تر از لاغری به روش طبیعی است.

اصلی ترین علت ایجاد بود بد دهان بعد از اسلیو چیست؟

حال که با ساختار و کاربرد عمل جراحی اسلیو معده آشنا شدید قصد داریم تا به بررسی علت بوی بددهان بعد از اسلیو معده بپردازیم. توجه داشته باشید، دلایل مختلفی می‌توانند زمینه‌ساز ایجاد بوی بددهان پس از انجام جراحی اسلیو معده شوند. فراموش نکنید که چنین شرایطی برای تمام افرادی که این جراحی را انجام می‌دهند رخ نمی‌دهد. فاکتورهای مختلفی می‌توانند بر بروز این شرایط تأثیرگذار باشند که اگر بخواهیم اشاره‌ای اجمالی به آن‌ها داشته باشیم می‌توان سبک تغذیه، وضعیت داخلی بدن و… را نام برد که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
تاکنون پزشکان موفق به یافتن علت بوی بددهان نشده‌اند؛ اما نمی‌توان به‌سادگی نیز از کنار وضعیت داخلی بدن و فعل و انفعالاتی که رخ می‌دهد عبور نمود. از مجموعه دلایل ایجاد بوی بددهان پس از اسلیو معده می‌توان کمبود آب، خشکی دهان و چربی‌سوزی بیش از اندازه را نام برد.

علت بوی بد دهان بعد از عمل

کتوزیس و ارتباط آن به بوی بددهان پس از اسلیو معده

کتوزیس را می‌توان علت بوی بددهان بعد از اسلیو معده دانست که به طور معمول در افرادی که در حالت کتوز قرار دارند رخ می‌دهند. ابتلا به این عارضه عمدتاً موجب ایجاد تغییر در بدن و بوی بددهان می‌شود. پرسشی که مطرح می‌گردد این است که کتوزیس چیست؟ همان گونه که در بخش‌های قبل نیز بیان شد اسلیو معده در راستای کاهش وزن کاربرد دارد و شما زمانی می‌توانید از این روش به نتایج مورد انتظار خود دست یابید که موفق به چربی‌سوزی در سطح بالایی شوید.


حال چربی‌سوزی به چه صورت رخ می‌دهد؟ دریافت کالری کناری طی روز موجب چربی‌سوزی خواهد شد. در چنین شرایطی بدن شما برای تأمین نیازهای خود به سراغ چربی‌های بدن می‌رود و این شرایط موجب تحلیل‌رفتن چربی‌ها و ازبین‌رفتن آن‌ها می‌شود. حال زمانی که شما در چنین حالتی یعنی همان چربی‌سوزی قرار داشته باشید می‌توان گفت در حالت کتوز هستید. بر این‌ اساس کتوز علت بوی بددهان بعد از اسلیو معده بوده و اشاره به چربی‌سوزی دارد.

اثرات کم‌آبی و علت بوی بددهان بعد از اسلیو معده

کم‌آبی نیز به‌عنوان علت بوی بددهان بعد از اسلیو معده شناخته می‌شود و تا حد قابل‌توجهی می‌تواند موجب ایجاد بوی بد شود. البته فراموش نکنید تنها پس از انجام عمل اسلیو نیاز به آب فراوان نخواهید داشت؛ چرا که کمبود آب در بدن حتی زمانی که این جراحی را نیز انجام نداده‌اید دردسرساز خواهد بود. تمام افرادی که عمل اسلیو معده را تجربه کرده‌اند علاوه بر عدم تمایل به غذا تمایلی به نوشیدن آب نیز ندارند.
چنین شرایطی در ادامه موجب کمبود آب در بدن شده و می‌توان آن را علت بوی بددهان بعد از عمل اسلیو معده دانست. شما با مراجعه به پزشکانی همچون دکتر مهدی جلالی که تخصص بسیار زیادی در این زمینه دارند می‌توانید از یک رژیم غذایی مناسب نیز بهره‌مند شده و دچار کمبود آب پس از عمل نشوید.

درمان بوی بددهان پس از عمل اسلیو

علاوه بر آشنایی با علت بوی بددهان بعد از اسلیو معده لازم است تا با چگونگی درمان چنین شرایطی نیز آشنا شوید. گاهی ممکن است به دلیل بروز عفونت‌های مربوط به دهان و دندان این شرایط رخ دهد. در این صورت لازم است ابتدا اقدام به درمان این عفونت‌ها نمایید. در مقابل اگر عفونتی در این نواحی مشاهده نگردد درمان بوی بددهان سختی خاصی برای شما به همراه نخواهد داشت. حتماً طی روز ۲ بار مسواک بزنید. مسواک‌زدن تأثیرات بسیار زیادی در رفع بوی بددهان دارد و نباید به‌سادگی از کنار این موضوع عبور نمود.


طی روز به‌اندازه کافی بنوشید. مصرف آب زمینه دهیدراته شدن بدن شما را فراهم می‌سازد؛ بنابراین توصیه داریم در روز حتماً ۱.۵ لیتر آب مصرف کنید. این میزان آب برای افرادی که عمل اسلیو انجام داده‌اند کافی بوده و مانع از ایجاد بوی بد در دهان آن‌ها خواهد شد. استفاده از رژیم‌های غذایی مناسب را فراموش نکنید. علاوه بر این بهتر است استعمال دخانیات و مصرف الکل را نیز کنار بگذارید چرا که این امر نیز به‌عنوان علت بوی بددهان بعد از اسلیو معده شناخته می‌شود.


کلام آخر

باتوجه‌به مطالبی که بیان شد می‌توان به این نتیجه دست‌یافت که علت بوی بددهان بعد از اسلیو معده عمدتاً کاهش میزان آب بدن، مصرف غذاهای نامناسب، استعمال دخانیات، مصرف الکل و… است. در حال حاضر افراد بسیار زیادی از این عارضه رنج می‌برند و سعی به درمان آن دارند. انتخاب پزشک جراح لاغری که در این زمینه از دانش و مهارت قابل‌توجهی برخوردار هستند می‌تواند به شما کمک‌های قابل‌توجهی نماید تا بتوانید به نتایج مورد انتظار خود دست یابید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *