لوگو دکتر سید مهدی جلالی
جراحی اسلیو معده

عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده برای کسانی که اضافه وزن بسیار زیادی دارند یکی از گزینه‌های بسیار خوب است. اگر شما BMI بالای ۴۰ دارید، و یا اگر BMI 30 تا ۳۵ دارید هم می‌توانید برای انجام این جراحی اقدام کنید( که شامل بیمه نخواهد شد.). و افرادی که دچار عوارض چاقی شده اند؛ مثل ناراحتی مفصل زانو، ناراحتی‌های دیسک بین مهره‌ای، دیابت، فشار خون بالا و … به این افراد توصیه به انجام جراحی لاغری می‌شود تا از عوارض بیشتر جلوگیری شود. اگر ورزش کردن، رژیم گرفتن و تحرک مناسب برای شما پاسخگو نبوده و هنوز هم از چاقی مفرط رنج می‌برید نگران نباشید انواع عمل های چاقی وجود دارد که با کمترین میزان جراحت و آسیب می‌تواند شما را به وزن ایده آل و تناسب اندام برساند.

اغلب افراد تازه زمانی به فکر کاهش وزن و درمان خود می افتند که به اضافه وزن و چاقی خیلی زیادی دچار شده باشند و آنگاه روش‌های متفاوتی را برای رسیدن به وزن دلخواه خود مورد استفاده قرار میدهند که یکی از این روش ها عمل جراحی اسلیو معده هست، ما در ادامه این مقاله از سایت دکتر سید مهدی جلالی برای شما عزیزان خواهیم گفت که اسلیو معده چیست و برای چه کسانی مناسب است، بنابراین اگر می‌خواهید با اسلیو معده به طور کامل آشنا شوید با ما همراه باشید.

عمل اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده  یک نوع جراحی برای لاغر شدن است و فرد چاق را از شر اضافه وزن زیاد خلاص می کند. در عمل های لاغری جراح دو کار مهم و اصلی را به صورت عمل جراحی انجام می‌دهد. یا مسیر جذب شدن مواد غذایی را به مقدار خیلی زیادی کاهش می‌دهد که فرد هر چیزی را که می‌خورد جذب بدنش نشود و وزنش بالا نرود و یا این که معده فرد را کوچک می‌کند که فرد نتواند زیاد غذا بخورد و زود سیر شود که این کم غذا خوردن موجب می‌شود که فرد دچار چاقی نشود. عمل اسلیو معده یکی از انواع عمل‌های لاغری است که به جهت درمان شدن چاقی و بیماری های مربوط به آن انجام می شود. عمل اسلیو معده تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. جراح حدود پنج برش کوچک در شکم شما ایجاد می‌کند. جراحی به صورت عمل لاپاراسکوپی و با استفاده از یک وسیله نازک، بلند که یک دوربین کوچک در انتهای آن وجود دارد انجام می‌دهد. جراح این عمل را با استفاده از تصاویر روی صفحه نمایشگر در اتاق عمل انجام می دهد.

پس از برداشتن قسمتی از حجم معده، بخشی از آن که باقی می‌ماند به یک موز و یا استین یک پیراهن شباهت دارد. در زبان انگلیسی به استین پیراهن اسلیو گفته می شود به همین دلیل در همه جای دنیا به این جراحی، عمل جراحی  اسلیو گفته می شود. شما می توانید با انجام دادن این عمل تا ۸۰ درصد از وزن خود را کاهش دهید و در بهترین و ایده آل ترین وزن ممکن قرار بگیرید.

هدف از عمل اسلیو معده چیست؟

ما به کمک عمل جراحی اسلیو معده هدف اول (کاهش حجم معده) را انجام می‌دهیم. یعنی مقدار خیلی زیادی از حجم معده ( تقریبا ۷۰ درصد ) برداشته می شود و ظرفیت آن به اندازه خیلی زیادی کاهش می یابد. بر عکس بای پس معده که هیچ قسمتی از معده از بدن فرد خارج نمی‌شود، جراح در عمل اسلیو معده ۷۰ درصد معده را برداشته و از شکم خارج می‌کند و در نتیجه این عمل غیر قابل برگشت است. فرد پس از انجام دادن این عمل فقط می‌تواند به اندازه خیلی کمی غذا بخورد و پس از آن خیلی زود سیر شده و دیگر غذا  نمی‌خورد و بنابراین بسیار سریع وزن کم می‌کند. و به ون ایده آل خد دست می‌یابد.

عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟

عمل جراحی اسلیو معده، از جمله عمل های پر کاربرد و پر طرفدار برای درمان چاقی و اضافه وزن است. ولی نکته ای که بیشتر افراد به آن بی توجه هستند این است که، این نوع راه درمان مناسب تمام افراد نیست به بیانی دیگر عمل لاغری و هر نوع روش درمانی برای لاغر شدن، به شرایط روحی و جسمی، رفتار و عادت‌های فرد، داشتن سابقه بیماری و دارویی و دیگر عامل‌های خاصی بستگی دارد و تجویز کردن آن فقط با تشخیص دادن پزشک امکان پذیر است. مناسب ترین کاندیدا برای عمل اسیلو افراد زیر هستند:

۱۰ مزیت مهم عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده یکی از بهترین روش‌های کاهش وزن می‌باشد و زمان بهبودی و دوران نقاهت آن کوتاه است. در طی این عمل در یک بازه‌ی ۶ تا ۱۲ ماهه بسته به شرایط فرد، چیزی در حدود ۶۰ درصد وزن خود را از دست خواهد داد. برای این عمل شما چیزی در حدود ۳ روز در بیمارستان بستری خواهید بود و بعد از ترخیص و گذشت ۱۰ روز به روال عادی زندگی برگردید البته باید تغییراتی نظیر رژیم غذایی را در ذهن داشته باشید. از سوی دیگر مصرف غذای فرد با توجه به کاهش حجم معده، کاهش می‌یابد. سایر مزایای عمل اسلیو معده به شرح زیر است:

 • عمل بسیار کم خطری است.
 • به دلیل استفاده از روش لاپاراسکوپی، زخمی بر روی شکم ایجاد نمی‌شود.
 • افراد با شرایط خاص نظیر افراد آنمی‌دار نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند.
 • دیابت نوع دو در این روش از بین می‌رود.
 • با کاهش وزن، وضعیت هورمونی تغییر کرده و به شرایط استاندارد برگشته و سوخت و ساز بدن بهتر می‌شود.
 • شما می‌توانید تا ۶۵ درصد از وزن اضافی بدن خود را از دست دهید.
 • این یک روش یک مرحله ای است بنابراین خطر کمتری از حیث عوارض وجود دارد.
 • بهبودی در مقایسه با بای پس معده سریع‌تر است.
 • مشکلات کمتری در جذب مواد مغذی و ویتامین‌ها وجود دارد.
 • سندرم دامپینگ کمتر شایع است.

نظرات مردم در مورد عمل اسلیو معده

نظرات مردم درباره اسلیو معده بسیار شنیدنی است. بسیاری از مردم راه‌های متعددی را برای لاغری انتخاب کرده‌اند و در موارد مختلفی دیده می شود که افراد به پیشنهاد خودشان می‌خواهند که این عمل را انجام دهند. باید گفت که همه پزشکان باید در ابتدا شرایط جسمانی و سلامت شما را در نظر بگیرند آزمایشات مختلف را انجام دهند، سپس در صورتی که صلاح بیمار در انجام این جراحی باشد اسلیو معده به بیمار پیشنهاد داده می‌شود و این جراحی انجام می گیرد. در اینجا نظر فردی جرای اسلیو معده را انجام داده است را ببینید.

نمونه عمل اسلیو معده-دکتر سید مهدی جلالی

در ویدئو زیر نظرات یک آقایی را که عمل اسلیو انجام داده است می‌بینید.

سلام من ۳۹ سالمه. ۵ ماه پیش، پیش آقای دکتر جلالی عمل اسلیو معده انجام دادم. و امروز نوبت ویزیت داشتم و خداروشکر هیچ مشکلی نداشتم. از تمام زحماتی که برای من کشیدند بسیار ممنونم و تشکر می‌کنم.

https://www.aparat.com/v/pbyeN
نمونه واقعی عمل اسلیو معده-دکتر جلالی

تفاوت عمل اسلیو معده با بای پس معده

دو مورد از رایج‌ترین روش‌های لاغری، جراحی اسلیو معده و جراحی بای‌پس معده هستند.

شباهت‌هایی بین این دو روش وجود دارد، اما تفاوت‌های اساسی نیز بین جراحی اسیلو و بای پس وجود دارد.

هم جراحی اسلیو معده و هم بای‌پس معده، معده شما را از اندازه معمول کاهش می‌دهند. این باعث کاهش وزن به دو روش انجام می‌شود:

۱-کیسه به سرعت پر می‌شود بنابراین مقدار غذایی را که می‌توانید بخورید قبل از احساس سیری محدود می‌کند.

۲- مقدار گرلین، که معمولاً به عنوان “هورمون گرسنگی” شناخته می‌شود کاهش می‌یابد.

این دو روش در نحوه ایجاد کیسه جدید معده متفاوت هستند.

آیا در بهبودی بین روش اسلیو و بای‌پس تفاوتی وجود دارد؟

بای پس معده پیچیده تر از جراحی اسلیو معده است. این به این دلیل است که بای پس معده یک روش دو مرحله ای است، در حالی که اسلیو معده فقط شامل یک مرحله است.

این روش شامل قرار دادن یک محدوده روشن با دوربینی به نام لاپاراسکوپ و سایر ابزارها از طریق چندین برش کوچک در شکم شما برای انجام جراحی است.

اگر همه چیز خوب پیش برود، درد زیادی بعد از عمل ندارید و می توانید مایعات را بخورید. شما معمولاً ۱ یا ۲ روز پس از جراحی اسلیو معده به خانه می روید.

از آن جا که بایپس معده پیچیده تر است، قبل از بهبودی کافی برای رفتن به خانه، احتمالاً حداقل ۲ روز را در بیمارستان خواهید گذراند.

اگر بعد از جراحی دچار عارضه شوید، ممکن است نیاز باشد مدت طولانی‌تری در بیمارستان بمانید.

گاهی اوقات، جراحی لاپاراسکوپی امکان پذیر نیست، بنابراین جراحی باز انجام می‌شود. این کار نیاز به یک برش بسیار بزرگتر در شکم شما دارد. بهبود این نوع برش بیشتر از برش‌های کوچک لاپاراسکوپی است.

اگر جراحی باز داشته باشید، تا زمانی که برش روی شکم و شرایط عمومی شما به اندازه کافی خوب نشده باشد، ممکن است بنا به تشخیص پزشک لازم باشد ۴ الی ۵ روز در بیمارستان بمانید.

برخی از دلایلی که ممکن است به جراحی باز نیاز داشته باشید عبارتند از:

 • شما قبلاً معده خود را جراحی کرده اید.
 • شما فوق العاده اضافه وزن دارید.
 • شما علاوه بر چاقی، مشکلات پزشکی قابل توجهی نیز دارید

پس از ترک بیمارستان، به زمان برای بهبودی کامل نیاز خواهید داشت. قبل از این که بتوانید فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید، بهتر است ۳ الی۴ هفته را برای بهبودی کامل خود در نظر بگیرید. در این مدت استراحت کنید و از انجام فعالیت‌های سنگین مثل برداشتن اجسام سنگین خودداری کنید.

آیا عمل اسلیو معده خطر یا عارضه‌ای هم دارد؟

جراحی لاغری یک روش نسبتاً بی‌خطر است. طبق گفته انجمن جراحی متابولیک و لاغری در آمریکا، خطر ایجاد یک عارضه اساسی در حدود ۴ درصد است. این مقدار بسیار کمتر از خطر ابتلا به عوارض جدی مرتبط با چاقی است. اما به طور کلی  عوارض جراحی اسلیو معده را باید جدی گرفت.

برخی از عواملی که می‌تواند هر جراحی را پیچیده کند، از جمله جراحی لاغری، شامل موارد زیر است:

 • خونریزی
 • ایجاد لخته‌های خون در پا (ترومبوز ورید عمقی) یا ریه‌ها (آمبولی ریوی)
 • عوارض جانبی ناشی از بیهوشی عمومی
 • عفونت برش شما
 • درد بعد از عمل
 • ذات الریه
 • در مقایسه با بای پس معده کاهش وزن کمتری وجود دارد.
 • کاهش وزن کندتر است.
 • قابل برگشت نیست.
 • می تواند باعث ریفلاکس اسید شود.

در مورد آمبولی بعد از اسلیو معده بیشتر بدانید

عوارض احتمالی پس از جراحی لاغری شامل موارد زیر است:

 • سنگ صفرا
 • کمبود ویتامینو تغذیه
 • حالت تهوع، تعریق و اسهال شدید در اثر خوردن سریع غذا یا خوردن غذاهای شیرین، سرخ شده یا چرب یا لبنیات) سندرم دامپینگ (شلی پوست)

در خصوص افتادگی پوست بعد از عمل اسلیو معده نباید خیلی نگران باشید، این اتفاق بستگی به میزان چاقی شما، نوع پوست شما و عوامل بسیار دیگری دارد. برای اینکه دچار شلی و افتادگی زیاد پوست شکمتان نشوید، از قبل با پزشک برای کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا شدت این عارضه را کاهش دهید.

افتادگی پوست بعد از اسلیو معده

بیشتر بخوانید: از جراحی کیسه صفرا به روش لاپاراسکوپی چه می‌دانید؟

عوارض ناشی از اسلیو معده

عوارض خاص جراحی اسلیو معده شامل موارد زیر است:

 • رفلکس اسید
 • نشت مایعات معده
 • تنگی (تنگی) در امتداد کیسه معده
 • انسداد معده

بیشتر بخوانید: از لاپاراسکوپی زخم معده چه می‌دانید؟

خطراتی که با عمل اسلیو معده رفع می شود

یکی از بزرگترین مزایایی که برای عمل اسلیو معده وجود دارد این است که این روش ها به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با چاقی را کاهش می‌دهند، مانند:

بیشتر بخوانید: حداقل وزن برای عمل اسلیو چقدر است؟

کدام جراحی لاغری برای شما مناسب است؟

نوع جراحی لاغری که برای شما مناسب است به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

 • وزن شما
 • سابقه پزشکی شما
 • شرایط سلامت جسمانی شما
 • انتظارات شما از عمل اسلیو معده

جه کسی بهترین کاندید برای عمل اسلیو معده است؟ یک فردی که بسیار جوان باشد و یا سن بالای ۶۰ سال داشته باشد، حجیم خوار باشد. بیماری دیابت و یا بیماری زمینه‌ای مهمی نداشته باشد. دارای bmi کمتر از ۴۵ باشد بهترین گزینه برای عمل خواهد بود. در مورد این عوامل و این که آیا جراحی لاغری برای شما گزینه‌ای است با پزشک خود صحبت کنید. با توجه به نظر پزشک بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام جراحی برای شما مناسب‌تر است.

مراقبت‌های بعد از عمل اسلیو معده

جراحی اسلیو معده در واقع شروع تغییرات مادام العمر در رژیم غذایی و سبک زندگی است.

در طی این عمل جراحی اندازه معده به‌طور قابل توجهی کاهش می یابد که این موضوع نیازمند سازگاری با شرایط جدید می‌باشد. گرچه به نظر می‌رسد این جراحی یک نقطه پایان باشد، اما این تنها آغاز سفر شما برای کاهش وزن است. مراقبت بعد از اسلیو معده به تنهایی مرحله‌ای بسیار مهم است.

سرعت بهبودی بعد از این عمل، در افراد مختلف متفاوت است و داشتن آگاهی و آمادگی کافی، به کاهش عوارض کمک می‌کند. در رابطه با آمادگی های لازم قبل از اسلیو معده در یک مقاله جداگانه به طور کامل توضیحات لازم داده شده است.

شرایط بیمار روز جراحی اسلیو معده

بعد از جراحی اسلیو معده در بیمارستان با کمی احساس خستگی و بدون درد زیاد بیدار می‌شوید. ممکن است احساس خوشحالی داشته باشید. این احساس خوشحالی معمولاً به دلیل آسودگی خاطر از دانستن این که بالاخره این کار تمام شده و عمل‌تان ایمن و بی خطر بوده است ناشی می‌شود. البته داروی ضد دردی که به تجویز پزشک به شما تزریق شده است نیز بی‌تاثیر نیست.

درد بیماران به طور معمول در روز اول متوسط است. البته شدت درد در افراد مختلف متفاوت است. اما در صورت لزوم می‌توانید میزان درد خود را با پرستار یا جراح لاغری خود در میان بگذارید تا داروی ضد درد بیشتری بگیرید.

شما ۵ یا ۶ برش کوچک روی شکم خود خواهید داشت که بخیه زده شده و پانسمان شده است. معمولاً بیشترین درد را در محلی احساس می‌کنید که جراح قسمت زیادی از معده شما را برداشته است. این برش اغلب در ربع پایین سمت چپ شکم شما قرار دارد. همچنین می‌تواند در سمت راست باشد. بنابراین ممکن است احساس درد عمومی در شکم خود داشته باشید. ممکن است احساس تهوع ناشی از بیهوشی را تجربه کنید. البته این حالت به سرعت برطرف می‌شود.

بعد از جراحی اسلیو چه اتفاقی می افتد؟

بعد از انجام جراحی اسلیو معده، بیمار به منظور احتیاط بیشتر یک شب در بیمارستان می‌ماند و در طول این ساعات از نظر بروز عوارض کنترل می‌شود. چرا که مانند هر عمل جراحی دیگری اسلیو معده نیز خطرات بالقوه‌ای دارد. برای مثال نشتی خط منگنه که می‌تواند منجر به عفونت شود. البته نگران نباشید زیرا احتمال بروز این خطرات بسیار پایین بوده و به‌دلیل همین احتمالات کم است که تیم مراقبت پزشکی شما را تحت نظر دارد. همچنین بعد از جراحی اسلیو معده بیمار تحت رژیم غذایی خاصی قرار می‌گیرد . رژیم غذایی بعد از اسلیو معده در مسیر کاهش وزن سریع بسیار موثر است. به این صورت که بیمار در طی پنج روز تا یک هفته‌ی اول مایعات شفاف و نوشیدنی‌های پروتئینی می‌نوشد و پس از آن، به غذاهای جامد ولی نرم روی خواهد آورد.

قبل از ترک بیمارستان، دستورالعمل‌های مهمی برای جلوگیری از بروز عوارض به بیمار داده می‌شود و به او گفته می‌شود که چه زمانی می‌تواند فعالیت‌های منظم روزمره‌ی خود را از سر بگیرد.

افرادی که قصد انجام جراحی اسلیو معده را دارند بهتر است مراحل عمل اسلیو معده را بدانند و سه تا چهار هفته از محل کار خود مرخصی بگیرند. هم چنین تا چند ماه پس از انجام عمل، معاینات پزشکی به‌طور منظم انجام می‌شود. در همین مدت بیماران شاهد کاهش وزن بسیار چشمگیری خواهند بود و از این کاهش وزن احساس بسیار خوبی خواهند داشت. البته فراموش نکنید که این یک تعهد مادام العمر برای درست غذا خوردن و ورزش کردن است. رژیم غذایی و سبک زندگی شما بعد از عمل سلیو معده بسیار مهم است. زیرا در صورت رعایت نکردن دستورات پزشک ممکن است به مرور زمان مشکل اضافه وزن شما عودت کند. نمونه‌ای از رژیمی که باید بعد از عمل رعایت کنید به شرح زیر می‌باشد:

مرحله‌ی اول

پزشکان توصیه می‌کنند که تا ۱۰ روز اول بیمار تنها از مایعات استفاده کند تا بدن هیدراته شود. زیرا زمانی که بدن در حال هیدراته شدن باشد شدت علائمی هم چون حالت تهوع یا استفراغ کاهش پیدا می‌کند. رعایت این رژیم در روزهای اول بعد از عمل بسیار مشکل است. زیرا معمولاً افراد چاق به پرخوری عادت دارند و اکنون چنین رژیمی برای اکثر آن‌ها عذاب‌آور است. البته این را هم بدانید که تا چند هفته بعد از جراحی، به‌دلیل تغییر سایز معده و عدم ترشح هورمون گرلین، بیمار هیچ‌گونه احساس گرسنگی نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار مانند: چای، قهوه و نسکافه و نوشیدنی‌هایی مثل آبمیوه‌های صنعتی که قند بالایی دارند و نوشیدنی‌های گازدار باید پرهیز شود. در این مدت برای تامین آب بدن توصیه می‌شود بیمار روزی ۸ لیوان آب مصرف کند.

مرحله‌ی دوم

زمانی که جراحی اسلیو معده انجام می‌دهید معمولاً پس از ده روز احساس گرسنگی را تجربه خواهید کرد. در این مرحله دیگر برنامه غذایی مرحله‌ی اول که مایعات شفاف بود پاسخگو نیست. به همین خاطر نیاز است میزان قابل توجهی پروتئین به بدن شما برسد تا احساس سیری کنید. برای این منظور می‌توانید از پودرهای پروتئین به میزان ۲۰ گرم در روز به همراه ۸ لیوان آب استفاده کنید. همچنین می‌توانید علاوه برآن سوپ رقیق، آبمیوه‌ی طبیعی رقیق شده، ماست کم چرب، سوپ نودل بسیار نرم و بستنی رژیمی مصرف کنید.

هنگامی که مرحله‌ی اول برنامه غذایی خود را پشت سر بگذارید معده‌ی شما به تدریج آماده‌ی پذیرش غذاهای سنگین‌تر می‌شود و می‌تواند علاوه بر مواد غذایی قبلی، غذاهایی مانند بلغور جو، پوره سیب زمینی، ماست یونانی، مرغ یا ماهی پوره شده و غذای کودک را هضم کند. البته مقدار مصرف این مواد غذایی نباید بیشتر از نصف فنجان در روز باشد.

مرحله‌ی سوم

بعد از گذراندن مراحل اول و دوم می‌توانید به آرامی برنامه غذایی راحت تری را آغاز کنید. از این مرحله به بعد قادر هستید مواد غذایی‌ای همچون برنج و نان، ماکارونی و غذاهای چرب، تخم مرغ، گوشت سفید نرم، کره و پنیر و سبزیجات پخته شده استفاده نمایید.

مرحله‌ی چهارم

در مرحله‌ی آخر می‌توانید به رژیم غذایی خود غذاهای جامد را نیز اضافه کنید. البته باید بدانید فردی که عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده است، تنها زمانی می‌تواند غذای جامد مصرف کند که دست کم یک ماه از جراحی وی گذشته باشد. بعضی از موارد مراحل اولیه‌ی رژیم بعد از عمل، مانند نوشیدن ۸ لیوان آب و مصرف ۸۰ گرم پروتئین در طول روز، باید همچنان ادامه داشته باشد. زمانی که بیمار به این مرحله رسید می‌توان گفت که معده‌ی او تقریباً حالت طبیعی خود را باز یافته است و از همین رو بهتر است در طول روز سه وعده غذای اصلی و دو میان وعده مصرف نماید. البته بسیار مهم است که در هر وعده تنها حجم کمی از غذا را میل کند.

بعد از عمل اسلیو معده چقدر درد خواهیم داشت؟

از شایع ترین سوالات و نگرانی های اغلب کسانی که میخواهند جراحی اسلیو معده انجام دهند، درد پس از جراحی است. از آنجائیکه این سوال زیاد پرسیده می‌شود، دکتر سید مهدی جلالی به این سوال پاسخ جامع داده اند.

پس از عمل اسلیو چه نوع رژیمی باید بگیریم؟

تمام بایدها و نبایدهایی که باید در مورد رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو بدانید را برای شما عزیزان در مطلب مرتبط عنوان کرده ایم. رژیم غذایی در نتیجه نهایی عمل اسلیو تاثیر به سزایی دارد، به همین دلیل باید به رژیم غذایی خود بعد از عمل اهمیت بدهید.

هفته اول بعد از اسلیو معده چی بخوریم؟

نحوه غذا خوردن بعد از اسلیو معده بسیار مهم است.

بعد از اینکه یک نتیجه عالی را از جراحی اسلیو گرفتید، باید حتما حواستان به رژیم غذایی روزانه تان باشد. علت بوی بد دهان بعد از اسلیو معده باید بررسی شود. موارد مختلفی می تواند باعث این مشکل شود که اگر زود پیگیری کنید می توانید زودتر آنرا برطرف کنید. اگر در طول روز مواد غذایی بیشتری مصرف کنید، به روز اول قبل از عمل برمی گردید. غذاهایی را بعد از عمل مصرف کنید که معده برای هضم ان سختی نکشد. سعی کنید اشتهای کاذب را از خودتان دور کنید و در طول روز غذای زیادی مصرف نکنید. مصرف مواد قندی و چربی ترانس اصلا توصیه نمی شود.

آیا بیمه عمل اسلیو معده را پوشش می دهد؟

یکی از بحث های مهم هزینه عمل اسلیو است. هزینه به عوامل گوناگونی بستگی دارد. بیمه های پوشش دهنده جراحی چاقی در مواردی این پوشش دهی را دارند و در همه شرایط به بیمه شدگان خدمات نمی‌دهند. به علاوه برای محسابه هزینه باید دید که نزد چه جراحی با جه تبحری می روید و دستمزد پزشک چقدر است. هزینه های بیمارستان و شرایط جسمانی شما در تعیین هزینه نهایی موثر است.

بیمه های عمل لاغری

چگونه دکتر اسلیو معده خوب پیدا کنیم؟

بدون شک برای گرفتن نتیجه خوب از عمل اسلیو، باید در انتخاب یک جراح خوب بسیار دقت کنید. نتیجه‌ای که از عمل اسلیو گرفته می‌شود بدون شک ارتباط مستقیمی با تبحر پزشک دارد. بنابراین هنگامی که برای انجام این جراحی مصمم شدید حتما به دنبال پزشک خوب بگردید. حالا چطور می توان یک پزشک متبحر را انتخاب کرد؟ در اینجا چند راهکار خوب برای شناخت بهتر دکتر متخصص اسلیو معده به شما پیشنهاد می کنیم:

 • هنگامی که وارد مطب یک پزشک می شوید سعی کنید از نتایجی که دیگر مراجعین گرفته اند جویا شوید.
 • حتما از نمونه کارهای قبلی پزشک اطلاعات کسب کنید برای این کار می توانید از صفحات اجتماعی پزشک استفاده کنید.
 • به آپارات سر بزنید و نمونه جراحی هایی انجام شده و نتایجی که مراجعین از آنها گرفته اند را ببینید.
 • در صفحه اینستاگرام پزشک می توانید نمونه کارهای مختلف را ببینید.
 • به علاوه تماشای فیلم های مختلف در آپارات علاوه بر آگاهی بیشتر می تواند برای تصمیم گیری نهایی به شما کمک بیشتری کند.
 • پزشکی را انتخاب کنید که از نظر موقعیت مکانی به شما نزدیک باشد که بتوانید به سادگی و در مواقع لزوم به صورت حضوری به وی مراجعه کنید.

سوالات رایج عمل اسلیو معده

نتیجه گیری

با توجه به مطالعه کامل مطالب فوق می‌توانید به راحتی تصمیم‌گیری کنید کدام یک از جراحی‌های چاقی با توجه به مزایا منحصر به فردی که دارند برای شما مناسب هستند. البته چنانچه سوال یا ابهامی در این مورد در ذهن‌تان ایجاد شده است را می‌توانید در انتهای این مقاله مطرح کنید تا در اولین فرصت دکتر سید مهدی جلالی نسبت به پاسخگویی آن اقدام کند.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
2 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *